top of page

PSN KARDEŞLİĞİ NASIL YAPILIRPSN Kardeşliği 2 kişinin anlaşarak, PS Store'daki oyunların ücretini yarı yarıya (Klasik kardeşlikte Primary-Secondary hakka göre ücret değişiyor) ödeyerek satın almasına denir.Mümkün olduğunca güvendiğiniz, tanıdığınız insanlarla yapmaya gayret edin.PSN kardeşliği sadece dijital oyunlarda olur, kutulu oyunlarda olmaz.PSN kardeşliği 2 kişi arasında olur ama farklı farklı hesaplar ile onlarca, yüzlerce kardeşlik yapabilirsiniz. PS4'te kardeşlik "Daimi Kardeşlik" ve "Klasik Kardeşlik" olarak ikiye ayrılır. Hepsini aşağıda anlattım. Primary hak: Bu hesaptan indirdiğiniz oyunları ve DLC'leri, PS4'ünüzdeki istediğiniz her hesaptan oynayabilirsiniz. İstediğiniz hesaptan trophyler kazanabilirsiniz. Secondary hak: Bu hesaptan indirdiğiniz oyunları ve DLC'leri ise sadece bu hesaptan oynayabilirsiniz. Ayrıca bu hesaptaki oyunları oynamak için internet bağlantısı şart. İnternet yoksa, bu hesaptaki oyunları oynayamazsınız. Bu hesapta oyundayken internetiniz giderse eğer 30 dakika içinde geri gelmeli. Önemli olarak: Secondary hesaptaki local coop oyunlar, yani aynı ekran üzerinden coop olarak oynanabilen oyunlar, Dualshock 4 Yöntemi ile istediğiniz hesaptan çalışıyor. Aşağıda Dualshock 4 yöntemini anlattım.

ÖNEMLİ MADDELER:

PS4'ünüzde bir adet "Pimary" Plus hesabı var ise, PS4'ünüzdeki Primary-Secondary her hesaptan online oyun oynayabilirsiniz. Yani bir adet Primary Plus hesabı, PS4'ünüzdeki tüm hesaplara yeter.Her PSN hesabı bir adet PS4'te Primary olabilir. Ama bir adet PS4'te aynı anda 16 farklı PSN hesabı Primary olabilir.PS4, aynı anda 16 Kullanıcı'yı hafızasında tutabiliyor. 16 Kullanıcı, 16 PSN hesabı demek. Yani PS4'te aynı anda maksimum Kullanıcı (dolayısıyla PSN hesabı) limiti 16'dır. Tabii ki limite ulaşınca gereksiz Kullanıcı'ları sile sile onlarca, yüzlerce hesap oluşturabilirsiniz.Primary hesabınızı elden çıkarmadan önce PS4 üzerinden deactivate yapmalısınız.Secondary hesabınızı elden çıkarmadan önce silmeniz yeterli. Çünkü bu hesaplar PS4'te aktif olmazlar. İsterse 10 kişi de Secondary hesabı PS4'üne kurabilir ama oyuna girecekleri zaman çakışacakları için hesap hepsini atar. Bu yüzden Secondary hesabınızı sadece bir kişiye verin.

PSN KARDEŞLİK

Karşılıklı ana hesap paylaşma.

Ahmet ve Mehmet daimi PSN kardeşliği için anlaşırlar ve ana hesaplarını(Oyun oynayıp, trophy kasıp, arkadaşlarının olduğu hesap) hesaplarını birbirlerine verirler. Ahmet, Mehmet'in hesabını kendi PS4'üne "Primary" olarak kaydeder. Mehmet'te, Ahmet'in hesabını kendi PS4'üne "Primary" olarak kaydeder. Böylece herkesin ana hesabı kendi makinelerinde "Secondary" olur. Yani bu demek oluyor ki ben hem Mehmet'in hesabındaki oyunları, hem de kendi hesabımdaki oyunları ana hesabımda sorunsuzca oynayabiliyorum. Mehmet'te aynı şekil. "Nasıl oluyor?" derseniz: Hani "Primary" hesaptan indirilen oyun PS4'teki her hesapta çalışır ya, "Secondary" hesaptan indirilen oyun da sadece o hesapta çalışır. İşte ben Mehmet'in hesabını "Primary" yaptığım için Mehmet'in hesabındaki oyunları PS4'ümdeki her hesaptan sorunsuzca oynayabilirim. Benim hesabım da PS4'ümde "Secondary" olduğu için kendi hesabımdaki oyunları sadece kendi hesabımda oynayabilirm. Yani böylece Mehmet'in hesabındaki oyunları da, kendi hesabımdaki oyunları da kendi hesabımdan online-offline, trophy kasarak özgürce sorunsuzca oynayabilirim. Tabii ki hepsi Mehmet için de geçerli.

1.317 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Commenti


bottom of page